Jimmi Flyvholm

Skagen design- og kunsthåndværkermarked 2016

Markedet finder sted torsdag d. 28. juli kl. 16.00 – 22.00, fredag d- 29. juli kl. 11.00- 20.00 og lørdag d. 30. juli kl. 11.00 – 18.00.

Byen holder ”Open by night” om torsdag derfor den lange åbningstid.

V/Kulturhus Kappelborg

Målet med Design- og Kunsthåndværkermarkedet er, at sætte fokus på design og kunsthåndværk på toppen af Danmark.

 

Markedet er åbent for designere og kunsthåndværkere, der arbejder professionelt og med kvaliteten i højsædet. Der udbydes 30 stadepladser.

 

Design- og Kunsthåndværkermarkedet er censureret. Vurderingen vil ske løbende, som ansøgningerne kommer ind. Alle vil få besked om man er godkendt umiddelbart efter.

Bjarne Svenningsen

bjarne.svenningsen@mail.dk

 

Niels Huang

www.keramikogkaos.dk

www.facebook.com/nielshuang

nielshuang@mail.dk

 

Jytte Lyhne

www.jyttelyhnesmykker.dk

jyttelyhne@gmail.com

Mona Vander

monavander@gmail.com

www.monavander.dk

 

 

Dorte Lausten

www.laustensmykker.dk

Instagram laustenc.dk lausten@c.dk

 

Elsebeth Hede Jensen

www.e-beths.dk

Facebook: E-beths

elsebeth@e-beths.dk

 

Glaspusteriet Lofstad

www.glaspusteriet-lofstad.dk

mail: tinalofstad@hotmail.com

Jette Dengsø

www.byDengso.com

Facebook:BY DENGSØ-danish jewels of love

Instragram: bydengso

contact@byDengso.com

Lotte Kohl

www.kohldesign.dk

lotte@kohldesign.dk

 

Bodil Ølholm

www.huset-oelholm.dk

mail@huset-oelholm.dk

Tlf: (+45)21 22 49 84

 

Inger Fonager

www.tonager.net

if@klarupnet.dk

 

 

Vibe Falkenberg

www.vibefalkenberg.dk

Facebook: vibefalkenberg.dk

Instagram: vibekunstogkaos

Birgitte Bollerup Hansen birgittebollerup@hotmail.com

www.birgittebollerup.com

Birgit Daa Birkkjær

birgitbirkkjaer@outlook.com

www.birgit-daa-birkkjaer.dk

www.betulapress.dk

 

Sif Hvass

www.sifhvass.dk

Facebook: sifhvass

sifhvass@gmail.com

 

 

Grethe Lykke Refsgaard

Facebook: www.facebook.com/grethelykkerefsgaardsmykker/photos

glykkerefsgaard@gmail.com

 

Mette Marqvardsen

mail@emmalea.dk

 

Edith Bech Riemer

ebridesign@outlook.dk

 

Gry Holst Jensen

Instagram: gryholst_illustrationogdesign

Facebook: Gry Holst illustration & design

www. gryholst.dk

mail: gry_h_jensen@dskd.dk

 

Kirsten Birkedal Wagner

birkedal-ler.dk

birkedal.ler@gmail.com

 

Vivian Storm

vivian@artdust.dk

www.artdust.dk

 

 

Sanne Hansen

www.shdesign.dk

tlf: 22 73 04 55

shtekstil@gmail.com

 

Rita Willum

rwillum@yahoo.dk

Tlf. 2068 7750

 

 

Mona Thy

www.thydesign.dk

www.facebook.com/thydesign.dk

www.instagram.com/thydesign.dk

 

Bakanodesign

bakanodesign.wix.com/bakano

facebook.com/bakanodesign

Instagram: Bakano design

kontakt.bakano@gmail.com