www.e-beths.dk

Facebook: E-beths

Mail: elsebeth@e-beths.dk

 

Jimmi Flyvholm

Skagen design- og kunsthåndværkermarked 2016

Markedet finder sted torsdag d. 28. juli kl. 16.00 – 22.00, fredag d- 29. juli kl. 11.00- 20.00 og lørdag d. 30. juli kl. 11.00 – 18.00.

Byen holder ”Open by night” om torsdag derfor den lange åbningstid.

V/Kulturhus Kappelborg

Målet med Design- og Kunsthåndværkermarkedet er, at sætte fokus på design og kunsthåndværk på toppen af Danmark.

 

Markedet er åbent for designere og kunsthåndværkere, der arbejder professionelt og med kvaliteten i højsædet. Der udbydes 30 stadepladser.

 

Design- og Kunsthåndværkermarkedet er censureret. Vurderingen vil ske løbende, som ansøgningerne kommer ind. Alle vil få besked om man er godkendt umiddelbart efter.

Bjarne Svenningsen

bjarne.svenningsen@mail.dk

 

Niels Huang

www.keramikogkaos.dk

www.facebook.com/nielshuang

Mail: nielshuang@mail.dk

 

Jytte Lyhne

www.jyttelyhnesmykker.dk

Mail: jyttelyhne@gmail.com

Mona Vander

Mail: monavander@gmail.com

www.monavander.dk

 

 

Elsebeth Hede Jensen

www.e-beths.dk

Facebook: E-beths

Mail: elsebeth@e-beths.dk

 

Jette Dengsø

www.byDengso.com

Facebook:BY DENGSØ-danish jewels of love

Instragram: bydengso

Mail: contact@byDengso.com

Lotte Kohl

www.kohldesign.dk

Mail: lotte@kohldesign.dk

 

Bodil Ølholm

www.huset-oelholm.dk

Mail: mail@huset-oelholm.dk

Tlf: (+45)21 22 49 84

 

Inger Fonager

www.tonager.net

Mail: if@klarupnet.dk

 

 

Vibe Falkenberg

www.vibefalkenberg.dk

Facebook: vibefalkenberg.dk

Instagram: vibekunstogkaos

Birgit Daa Birkkjær

birgitbirkkjaer@mail.dk

www.birgit-daa-birkkjaer.dk

www.betulapress.dk

 

Sif Hvass

www.sifhvass.dk

Facebook: sifhvass

Mail: sifhvass@gmail.com

 

 

Grethe Lykke Refsgaard

Facebook: www.facebook.com/grethelykkerefsgaardsmykker/photos

glykkerefsgaard@gmail.com

 

Mette Marqvardsen

Mail: mail@emmalea.dk

 

Edith Bech Riemer

Mail: ebridesign@outlook.dk

Kirsten Birkedal Wagner

birkedal-ler.dk

 

birkedal.ler@gmail.com

 

Vivian Storm

Mail: vivian@artdust.dk

www.artdust.dk

 

 

Sanne Hansen

www.shdesign.dk

tlf: 22 73 04 55

Mail: shtekstil@gmail.com

 

Rita Willum

rwillum@yahoo.dk

Tlf. 2068 7750